Σημαντικές Ανακοινώσεις

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΑΛΛΑΓΩΝ ΤΕΛΩΝ ΦΟΙΤΗΣΗΣ - ΠΜΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ

Παρακαλούνται όσοι ενδιαφέρονται και πληρούν τα κριτήρια για απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης, αφού προηγουμένως μελετήσουν τα όσα αναφέρονται στα σχετικά άρθρα των συνημμένων ΦΕΚ (ΦΕΚ 4899/16.9.2022 και 4837/01.08.2023), να αποστείλουν αποκλειστικά μέσω email στην Γραμματεία του ΠΜΣ (Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) την επισυναπτόμενη αίτηση απαλλαγής τελών φοίτησης μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά (σε μορφή PDF), προκειμένου να αξιολογηθεί η αίτησή τους.H προθεσμία υποβολής της αίτησης και των δικαιολογητικών είναι αυστηρά μέχρι την Δευτέρα 09/09/2024 και ώρα 10:00 π.μ..Επισημαίνεται ότι για να δικαιούστε την απαλλαγή θα πρέπει να πληρούνται αθροιστικά οι προϋποθέσεις α) εισοδήματος όπως αναφέρονται στα ανωτέρω ΦΕΚ και β) αριστείας (κατ’ ελάχιστο στην κατοχή βαθμού ίσου ή ανώτερου του 7,5/10).Παρακαλούμε για την ηλεκτρονική αποστολή ολοκληρωμένων φακέλων αφού θα αξιολογηθούν αυστηρά μόνο οι φάκελοι που δεν παρουσιάζουν εκκρεμότητες δικαιολογητικών.
Εκ της Γραμματείας του ΠΜΣ "Λογιστική στο Σύγχρονο Περιβάλλον Διοίκησης"

icon1ΦΕΚ 4899 ΡΥΘΜΙΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗΣ ΤΕΛΩΝ ΦΟΙΤΗΣΗΣ

icon1ΦΕΚ 4837 διαπίστωση ποσού εθνικού διάμεσου διαθέσιμου εισοδήματος