Ζέρβας Αριστείδης

Αριστείδης Ζέρβας

Chief M&A and Investment Officer Ομίλου KLEEMANN

Γεννήθηκε στην Αθήνα στις 4/11/1968

Πτυχιούχος Οικονομικών Επιστημών από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών το έτος 1991 με Μεταπτυχιακό τίτλο (Master) στην Επιχειρηματική Ανάλυση από το University of Leicester, UK το 1993.

Έμπειρο στέλεχος στον τομέα των οικονομικών και των επιχειρήσεων με πολυετή δραστηριότητα σε περιβάλλον πολυεθνικών εταιρειών.

Εμπειρία διοίκησης ομάδων από διαφορετικές χώρες και με διαφορετικές κουλτούρες.

Ειδίκευση σε επιχειρηματικά πλάνα, εξαγορές και συγχωνεύσεις, οικονομική ανάλυση και οικονομικές αναφορές.

Από το 2013 έως σήμερα εργάζεται στην KLEEMANN. Από τον Ιούνιο του 2023 κατέχει την θέση του Chief M&A and Investment Officer ενώ από τον Σεπτέμβριο του 2013 έως τον Μάιο του 2023 είχε την θέση του Group CFO.

Από τον Νοέμβριο του 2000 έως το 2013 εργάστηκε στην

Frigoglass σε διάφορους ρόλους της οικονομικής διεύθυνσης (προϊστάμενος λογιστηρίου, Οικονομικός Διευθυντής Ελλάδας, Περιφερειακός Οικονομικός Διευθυντής).

Επίσης το 2000 για 9 μήνες εργάστηκε στην Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος ως στέλεχος χρηματοδοτήσεων.

Από τον Νοέμβριο του 1995 μέχρι τον Φεβρουάριο του 2000 εργάστηκε στην Coca-Cola Hellenic στο τμήμα treasury και ως προϊστάμενος οικονομικής ανάλυσης.