Δρ. Λαμπρόπουλος Ιωάννης
Θέση: Στέλεχος Επιχειρήσεων Λιανικού Εμπορίου

Ο Δρ. Λαμπρόπουλος Ιωάννης κατέχει Διδακτορικό Δίπλωμα στo επιστημονικό πεδίo της Διοικητικής Λογιστικής από το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Πατρών και Διδακτορικό Δίπλωμα στα επιστημονικά πεδίο της επιδημιολογίας και της ιατρικής πληροφορικής από το Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Είναι Μεταδιδακτορικός Ερευνητής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στο Τμήμα Ιατρικής. Επίσης κατέχει την Παιδαγωγική Επάρκεια από το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο. Εργάζεται από το 2009 ως Στέλεχος Επιχειρήσεων Λιανικού Εμπορίου σε διάφορες θέσεις διοικητικής ευθύνης ενώ τα ερευνητικά του ενδιαφέροντα περιλαμβάνουν μεταξύ άλλων τη Διοικητική & Χρηματοοικονομική Λογιστική, την μέτρηση και διαχείριση της απόδοσης των επιχειρήσεων, τα Οικονομικά της Υγείας και την ανάλυση μεγάλων δεδομένων. Έχει διδάξει από το 2008 στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο το μάθημα Σύγχρονη Λογιστική Ε.Γ.Λ.Σ. στην θεωρία και στην πράξη, στο Τμήμα Λογιστικής του ΤΕΙ Πάτρας τα μαθήματα Μηχανογραφημένη Λογιστική Ι & Ειδικά Θέματα Μηχανογραφημένης Λογιστικής, στο Τμήμα Λογιστικής του ΤΕΙ Λάρισας τα μαθήματα Μηχανογραφημένη Λογιστική Ι, ΙΙ & ΙΙΙ, Λογιστική Εταιρειών, Λογιστική Κόστους Ι & ΙΙ, στο Τμήμα Ζωικής Παραγωγής του ΤΕΙ Λάρισας το μάθημα Κτηνοτροφική Λογιστική & Γεωργική Λογιστική & Τεχνοοικονομική Ανάλυση, στο Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ Λάρισα του ΤΕΙ Λάρισας τα μαθήματα Επιχειρησιακή Έρευνα, Οικονομικά των Επιχειρήσεων, στο Τμήμα Λογιστικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας τα μαθήματα Προχωρημένη Λογιστική, Διεθνή Πρότυπα Χρηματοοικονομικής Αναφοράς, Επιχειρηματική Ευθύνη, στο Τμήμα Επιστημών Ζωικής Παραγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας τα μαθήματα Εκπαιδευτική Τεχνολογία & Πολυμέσα & Εκπαιδευτική Ψυχολογία, στο Τμήμα Αγροτεχνολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας το μάθημα Αγροτική Πολιτική & Διεθνές Εμπόριο.